Taklung Tsetrul Rinpocze – Darnków, sierpień-wrzesień 2013

taklung-tsetrul

Związek Buddyjski Khordong zaprasza w dniach od 10 sierpnia do 1 września do ośrodka w Darnkowie na kurs medytacyjny prowadzony przez Taklung Tsetrula Rinpocze, który udzieli pełnego przekazu Longczien Njingthig.


Przekaz Longczien Njingthig pochodzi od Dzigme Lingpy, który otrzymał go w bezpośredniej wizji do Wielkiego Longczienpy. Jest to przekaz nauk Dzogczen, które są bardzo cenione i praktykowane przez wielu mistrzów i ich uczniów. Cykl inicjacji będzie trwał około 20 dni. Rinpocze nie może dokładnie określić ile czasu zajmie przekaz ponieważ po raz pierwszy udzieli pełnej wersji Longczien Njingthig (do tej pory Rinpocze udzielał tego przekazu kilkakrotnie w skróconych wersjach).

Taklung Tsetrul Rinpocze jest jednym z najbardziej szanowanych i utytułowanych nauczycieli buddyzmu tybetańskiego – w marcu 2012 r. przejął po Trulsziku Rinpocze stanowisko zwierzchnika szkoły njingma.

Rinpocze urodził się w 1926 r. w centralnej części Tybetu, został rozpoznany jako wcielenie mistrza Ngok Czoku Dordże. Po opuszczeniu Tybetu w 1959 r. dwa lata spędził w Sikkimie, a później osiedlił się w Indiach w centrum dla uchodźców tybetańskich w Simlii.

Przez wiele lat brał czynny udział w tworzeniu rządu na uchodźstwie i pomagał Tybetańczykom w osiedlaniu się w Indiach, otrzymał ogromną ilość przekazów nauk od tak znanych mistrzów, jak m.in. XVI Karmapa, Dudziom Rinpocze, Dilgo Khjentse Rinpocze. Rinpocze udzielał nauk większości współcześnie żyjących wielkich lamów, między innymi Dalajlamie.

Program kursu:

10, 11 sierpnia (sobota, niedziela)
godz. 10.00 – nauki Khenpo Czowanga.
godz. 15.30 – Duży Rigdzin i modlitwa ofiarowania lampek.

12 sierpnia (poniedziałek)
godz. 10.00 – rozpoczęcie przekazu Longczien Njingthig przez Rinpocze.

15 sierpnia (czwartek)
Tsethar – wypuszczenie na wolność 300 bażantów.

25 sierpnia (niedziela)
Coroczne zebranie sanghi.

26 sierpnia (poniedziałek)
Ceremonia konsekracji stupy.

Więcej informacji oraz ich aktualizacje na stronie organizatora »