Khandro Rinpocze – Darnków, 23-24.10.2013

2013-10-khandro

Dzietsyn Khandro Rinpocze podczas swojej wizyty w Polsce udzieli wyjaśnień do siedmiolinijkowej modlitwy napisanej przez Mipama Rinpocze.


Kurs odbędzie się w ośrodku Drophan Ling Związku Buddyjskiego Khordong w miejscowości Darnków niedaleko Kudowy Zdrój.

Jej Eminencja Mindrolling Dzietsun Khandro Rinpocze urodziła się w roku 1968 jako najstarsza córka Kjabdzie Mindrollinga Triciena Gjurme Kunzanga Łangdziala, jedenastego dzierżyciela przekazu słynnej linii Mindrolling. Linia Mindrolling jest jedną z sześciu głównych linii ningma w buddyzmie tybetańskim.
Kiedy Dzietsun Khandro Rinpocze miała dziesięć miesięcy, została rozpoznana przez Jego Świątobliwość XVI Gjalłanga Karmapę jako reinkarnacja wielkiej dakini Tsurphu, Khandro Ordzien Tsomo, partnerki XV Karmapy.

Dzietsun Khandro Rinpocze od ponad siedemnastu lat udziela nauk na całym świecie, a szczególnie intensywnie naucza od roku 1992 w Ameryce Północnej, w Europie i w Azji. W roku 1993 Khandro Rinpocze założyła w Mussoorie, w Indiach, ośrodek odosobnieniowy Samten Tse. Samten Tse to realizacja wizji, jaką jest miejsce studiów i odosobnienia zarówno dla mniszek i mnichów, jak i dla praktykujących z Zachodu – miejsca, w którym uczniowie ze Wschodu i Zachodu żyją w harmonijnej wspólnocie i stosują nauki dharmy w swoim codziennym życiu.

Więcej informacji na stronie Związku Buddyjskiego Khordong »