Tulku Aszak Rinpocze – 26.10-23.11.2013

2013-10-aszak

Trzecia wizyta Rinpocze w Polsce będzie obfitowała w wiele wydarzeń, takich jak: przekazy mocy, wykłady, kursy medytacyjne i rytuały. Rinpocze odwiedzi: Poznań, Warszawę i Rzeszów.

 


Obecny, szósty Tulku Aszak Thutob Rinpocze urodził się w 1971 roku w rodzinie joginów znanej z duchowych osiągnięć w Kham Nangczen Dryja Gompa. Rinpocze uczył się tekstów Dharmy, rytuału i podstaw buddyzmu od swojego dziadka jogina Pema Dordże oraz wujka jogina Gursing Rinpocze, a także od swego ojca przebywając w odległych górskich siedzibach.

Rinpocze został rozpoznany jako tulku m.in. przez zwierzchników szkoły njingma buddyzmu tybetańskiego Penora Rinpocze i Trulszika Rinpocze. Otrzymał nauki dzogczen i mahamudry, ustny przekaz i inicjacje Rinczen Terdzo od wielu urzeczywistnionych mistrzów czterech szkół buddyzmu tybetańskiego, m.in od: od Penora Rinpocze, Taklunga Tsetrula Rinpocze, Sakja Trizina Rinpocze i Thinleja Norbu Rinpocze.

Obecnie duchowym opiekunem TNDDC Buddhist Society w Malezji oraz mistrzem ośrodków buddyjskich w Kuala Lumpur i w Singapurze. Opiekuje się kilkoma klasztorami oraz utrzymaniem i nauczaniem 188 mnichów i 35 mniszek. Podróżuje do wielu krajów aby propagować nauki Buddy.

Więcej informacji o Rinpocze na stronie www.ashak.rinpocze.pl »

Więcej informacji o wizycie w Poznaniu na Facebooku »
Więcej informacji o wizycie w Warszawie na Facebooku »
Więcej informacji o wizycie w Rzeszowie na Facebooku »