dr Simon Child – Dłużew, 20-30.03.2014

Simon Child

Związek Buddystów Czan zaprasza do Dłużewa na dziesięciodniowe odosobnienie w tradycji buddyzmu czan, które poprowadzi dr Simon Child.

 


Odosobnienie przeznaczone jest dla osób, które mają przynajmniej półroczne doświadczenie w medytacji buddyjskiej. Można wziąć udział w pięciu, siedmiu lub dziesięciu dniach praktyki rozpoczynając w każdym wypadku od 20 marca.

„Odkrywanie świetlistej ciszy”

Tradycyjne dziesięciodniowe odosobnienie zapewnia zaangażowanym w praktykę adeptom czas i przestrzeń do nauki znanej w czan metody, zwanej cichą iluminacją, i do coraz głębszego wchodzenia w nią. Jest ona prosta, a jednocześnie trudna. Skoncentrowana praktyka może doprowadzić do otwarcia umysłu, które pozwala zatrzymać się i odnaleźć spokój, jasność, przestronność i wyraźny wgląd w Dharmę. Na odosobnieniu w ciepłej i wspierającej atmosferze przedstawione zostaną nauki i metody medytacji zaczerpnięte od Mistrza Szeng-jena. Instrukcje dotyczące praktyki, wykłady i indywidualne spotkania będą dostosowane do mentalności ludzi świeckich o zachodniej umysłowości i zapleczu kulturowym. Napięty harmonogram tradycyjnego odosobnienia czan przewiduje wczesne poranne wstawanie, medytacje, gimnastykę i pracę. Całość wymaga niezwykle skupionego, wytrwałego wysiłku, podjętego z odprężonym umysłem. Wielu adeptów doświadcza wyraźnych wglądów, dzięki którym kroczą potem drogą bodhisatwy z większą pewnością i głębszym spokojem.

Odosobnienie poprowadzi dr Simon Child, który w 2000 roku otrzymał przekaz Dharmy od Shifu Szeng-jena. Simon praktykował zarówno pod kierunkiem Johna Crooka, jak i Shifu. Od wielu lat prowadzi odosobnienia w Europie i w Nowym Jorku – część z nich prowadził wspólnie z Johnem Crookiem, część zaś samodzielnie.

Więcej informacji na stronie Związku Buddystów Czan »