„Kryzys światowy a buddyjski humanizm” – dyskusja o książce prof. Johna Crooka.

06-johncrook

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na dyskusję z udziałem prof. Tadeusza Bartosia, prof. Stanisława Obirka i redaktora Romana Kurkiewicza.

Poniedziałek, 23 czerwca 2014, godz. 18.00
Galeria Azjatycka Muzeum Azji i Pacyfiku
Warszawa, ul. Freta 5
WSTĘP WOLNY

Książka, która będzie tematem dyskusji to obszerna pozycja (ponad 500 stron), której autor przedstawia ewolucję wielu koncepcji kulturowych dotyczących dzisiejszych zapatrywań na życie i prezentuje z perspektywy praktyki buddyjskiej, drogę do wyjścia z kryzysu egzystencjalnego i cywilizacyjnego, drogę do szczęśliwszego i satysfakcjonującego życia. Książka jest dostępna w księgarni Wydawnictwa Rogaty Budda.

Autor książki John Crook, doktor nauk humanistycznych i przyrodniczych był jednym z pionierów socjoekologii oraz psychologii ewolucyjnej. W roku 1977 rozpoczął studia nad systemem społecznym oraz ludową psychiatrią mieszkańców Ladakhu w buddyjskiej części Himalajów. Do napisania niniejszej książki zainspirowały go właśnie te badania w połączeniu z osobistą, intensywną praktyką buddyzmu. Był pierwszym europejskim spadkobiercą Dharmy mistrza Szeng-jena, wybitnego nauczyciela czan (zen). W ramach Western Chan Fellowship nauczał praktyki buddyjskiej. Wielokrotnie odwiedzał Polskę, prowadząc odosobnienia medytacyjne i wykłady. Zmarł w 2011 roku.

Więcej informacji na Facebook’u »