Odosobnienie medytacyjne z Ajahnem Dhammanando

07-therawada-pl

Fundacja Theravada zaprasza na październikowe odosobnienie medytacyjne.

Cztery Brahmavihary

14.10.2014 – 19.10.2014

Odosobnienie medytacyjne z Ajahnem Dhammanando

Co będzie nauczanie: Podczas  odosobnienie będziemy praktykować medytację Vippasana i Samatha w pozycji siedzącej, stojącej  i chodzonej. Wykłady Dhammy będą dotyczyć czterech  brahmavihār czyli niezmierzoności zwanych niekiedy „siedzibami niebiańskimi”, czyli dobroczynnymi stanami umysłu, bezgranicznymi medytacjami (tzn bez ograniczeń, bez wyróżniania, rozszerzającymi się na cały świat). Będą to miłująca dobroć (mettā), współczucie (karunā), współ-radość (muditā), zrównoważenie (upekkhā).

Kto będzie nauczał:  Nauczycielem prowadzącym na odosobnieniu  będzie Czcigodny Ajahn Dhammanando z klasztoru Amaravati w Wielkiej Brytanii. Biografię Ajahna można znaleźć na stronie:   http://theravada-pl.wikidot.com/wizyty-nauczycieli

Kiedy:  14.10.2014 – 19.10.2014. Rozpoczynamy we wtorek zbiórką, kolacją i wprowadzeniem, właściwe odosobnienie zaczyna się w środę, kończymy w niedziele o 12:00. 

Gdzie: Nowica 21 koło Gorlic, województwo Małopolskie  http://nowica21.pl/Dojazd.html. Odbierzemy Cię z Gorlic po wcześniejszym ustalenie. Będzie też tworzona list podwózkowa z różnych części Polski dla zainteresowanych. Z Krakowa do Gorlic jeżdżą busy i autokary co godzinę. http://www.rda.krakow.pl/rda/#

Koszt: Koszt ośrodka (sugerowana darowizna 425 pln) + dana dla nauczyciela. Dana dla nauczyciela pokryje min. koszty transportu, wyżywienia (dowolna kwota, nadwyżka zostanie wykorzystana przy następnych odosobnieniach). Koszt ośrodka obejmuje nocleg i wyżywienie w trakcie retreatu. Organizatorzy – Fundacja Theravada nie pobierają żadnego wynagrodzenia  za organizowanie odosobnienia.

Jak się zgłosić: Wyślij e-mail na adres: theravada.pl@gmail.com odpowiemy przesyłając w załączniku:  formularz zgłoszeniowy, regulamin odosobnienia.

 

Więcej informacji na stronie organizatora »