Taklung Tsetrul Rinpocze – Darnków, październik 2014

taklung-tsetrul

Związek Buddyjski Khordong zaprasza w dniu 26 października 2014 do ośrodka w Darnkowie na konsekrację posągu Padmasambhawy, którą poprowadzi Taklung Tsetrul Rinpocze, zwierzchnik szkoły njingma.


Taklung Tsetrul Rinpocze jest jednym z najbardziej szanowanych i utytułowanych nauczycieli buddyzmu tybetańskiego – w marcu 2012 r. przejął po Trulsziku Rinpocze stanowisko zwierzchnika szkoły njingma.

Rinpocze urodził się w 1926 r. w centralnej części Tybetu, został rozpoznany jako wcielenie mistrza Ngok Czoku Dordże. Po opuszczeniu Tybetu w 1959 r. dwa lata spędził w Sikkimie, a później osiedlił się w Indiach w centrum dla uchodźców tybetańskich w Simlii.

Przez wiele lat brał czynny udział w tworzeniu rządu na uchodźstwie i pomagał Tybetańczykom w osiedlaniu się w Indiach, otrzymał ogromną ilość przekazów nauk od tak znanych mistrzów, jak m.in. XVI Karmapa, Dudziom Rinpocze, Dilgo Khjentse Rinpocze. Rinpocze udzielał nauk większości współcześnie żyjących wielkich lamów, między innymi Dalajlamie.

Więcej informacji oraz ich aktualizacje na stronie organizatora »