Lama Tsultrim Allione – Warszawa, 3-4 listopada 2014

10-taramandala

Tara Mandala Polska Sangha, Fundacja Sam Dżub Ling i Tibet House „Acala” zapraszają na spotkania z Lamą Tsultrim Allione, które odbędą się w Warszawie.


Program wizyty:

3 listopada 2014, godz. 19.00
– polska premiera kinowa filmu „Karmienie Swoich Demonów™: Życie i działalność Lamy Tsultrim Allione” oraz książki „Karmienie Swoich Demonów – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu”.

4 listopada 2014 r., godz. 10-17 (z przerwą)
„KARMIENIE SWOICH DEMONÓW™ – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu” – jednodniowy retrit z Lamą Tsultrim Allione.

Lamy Tsultrim Allione jest cenioną na całym świecie nauczycielką buddyzmu tybetańskiego, znaną ze swoich przejrzystych wyjaśnień i metod ułatwiających zrozumienie nauk buddyjskich przez ludzi Zachodu. Zaistniała w świadomości wielu osób na świecie za sprawą napisanej przez siebie książki „Kobiety Mądrości”.

Została oficjalnie rozpoznana, jako emanacja XI-wiecznej jogini Maczig Labdron i dzierżawca tej Linii Nauk. Stworzyła ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy Tara Mandala w Kolorado/USA. Misją Lamy Tsultrim jest odtworzenie żeńskiej linii buddyzmu tybetańskiego a szczególnie tradycji kobiet-jogiń.

Lama Tsultrim była jedną z pierwszych amerykańskich kobiet, które zostały mniszkami buddyjskim wyświęconymi przez XVI Karmapę. Spędziła kilka lat w Himalajach żyjąc, jako wędrowna mniszka i pobierając nauki od wielu znakomitych tybetańskich mistrzów, ucząc się języka tybetańskiego, praktykując i medytując w odosobnieniu. Następnie podjęła decyzję oddania ślubowań, wyszła za mąż i urodziła czwórkę dzieci, (z których jedno zmarło).

Tytuł magistra studiów buddyjskich i studiów kobiecych uzyskała na Uniwersytecie Antioch. Uczyła się też i praktykowała pod kierunkiem wielu uznanych nauczycieli, m.in.: J.Ś. XVI Karmapy, Trungpy Rinpoche, Kalu Ripoche, Dilgo Khjentse Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze, Khamtrul Rinpocze, Lama Jesze i innych.

Ostatnio wydana została Jej kolejna książka „Nakarmić swoje demony. Starożytna metoda rozwiązywania wewnętrznych konfliktów”, która łączy mądrość buddyzmu tybetańskiego z zachodnią psychologią i psychoterpią.

Więcej informacji na Facebooku »