Lama Tsultrim Allione – 23-25 listopada 2018, Warszawa

banner-tsultrim-allione

Polska sangha Tara Mandala zaprasza na wykład oraz kurs medytacyjny z lamą Tsultrim Allione:

Wykład „Na imię jej Mądrość. Podróż przez mandalę oświeconej kobiecości”
Piątek, 23 listopada, g. 19-20.30

Wykład będzie poświęcony nowej książce Lamy Tsultrim Allione „Na imię jej Mądrość. Podróż po mandali oświeconej kobiecości” (Wydawnictwo Yemaya). Ten dynamiczny model duchowy wyrosły z tysiącletniej tradycji Tybetu jest odpowiedzią na gwałtowne problemy naszych czasów. Lama Tsultrim Allione w mistrzowski sposób pokazuje, na czym polega tajemnica wykorzystania energii potężnej Dakini – do niedawna zakazanego aspektu kobiecości – której moc jest nam dziś bardzo potrzebna. W Mandali Dakiń będącej uniwersalnym wzorcem pełni, każda z pięciu Dakiń – jako ucieleśnienie ognistej kobiecości – przekształca emocjonalne trudności w mądrość. Mandala wydobywa naszą wewnętrzną mądrość i pokazuje, jak możemy skutecznie zmieniać świat.

Po wykładzie Autorka będzie podpisywać swoją książkę (do kupienia przed wykładem).
Wykład będzie prowadzony po angielsku z polskim tłumaczeniem.
Udział w wykładzie jest obowiązkowy dla tych osób, które chcą uczestniczyć w całym warsztacie.

Miejsce: Dom Dziennikarza Foksal 3/5, 00-001 Warszawa
Cena: 50 zł (uczestnicy retritu wstęp wolny na wykład)

REJESTRACJA przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdH4XKvLdbVsO5uv9ltlG_i_6IXH_1g0FVzF4D4PEW0FoOgWQ/viewform

Kontakt i informacje: poland.taramandala@gmail.com, 600 310 343

=====

Retrit „Mandala Pięciu Dakiń Mądrości”
Podczas retritu odbędziemy podróż przez pięć rodzin Dakiń i doświadczymy transformacji neurotycznych wzorców emocjonalnych w pięć rodzajów mądrości. Ten wyjątkowy retrit pozwoli nam połączyć pracę psychologiczną z przemianą duchową. Do rozpoznania własnych emocji będziemy wykorzystywać wiele narzędzi, między innymi regresję, pracę z partnerem, dźwięk, rysowanie i ruch. Przekonamy się, że w tych energiach kryje się potencjał stania się ucieleśnieniem mądrości.
Uczestnicy dostaną przekaz do praktyki Mandali Pięciu Dakiń, która będzie rozpoczynać i kończyć każdy dzień warsztatu.

Sobota
10.00 – 13.00 i 15.00 – 17.00

Niedziela 10.00-12.45

Dla uczestników odosobnienia obowiązkowy jest piątkowy wykład 23.11.

Miejsce: Dom Dziennikarza Foksal 3/5, 00-001 Warszawa
Cena: 300 zł (studenci, renciści i emeryci mogą liczyć na 20% zniżki).
Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, a chciałbyś uczestniczyć zgłoś się do nas.

ZAPISY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGh6y3nqU8iS7-DsYRuGH8q7tZ6wo5yr-yjBEcm8bqmxlV-A/viewform

Kontakt: poland.taramandala@gmail.com, 600 310 343

Więcej informacji na stronie organizatora Tara Mandala Polska.

=====

Lama Tsultrim Allione była jedną z pierwszych amerykańskich kobiet, która przyjęła święcenia na buddyjską mniszkę w 1970 roku od XVI Karmapy. Po czterech latach podjęła decyzję powrotu do świeckiego życia, wyszła za mąż i urodziła czwórkę dzieci. Dalej kontynuowała nauki i praktykę przez ostatnie czterdzieści lat zdobywając dyplom magistra Studiów Buddyjskich i Studiów Kobiecych Uniwersytetu Antioch. Otrzymała nauki od wielu znakomitych nauczycieli, takich jak J.Św. XVI Karmapa, Dilgo Khyentse Rinpocze, Chogyam Trungpa Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze, Adzom Rinpocze i innych. Nauki, które przekazuje są autentycznymi naukami w tradycji buddyjskiej, w szczególności szkoły Nyingma i Kagyu Buddyzmu Tybetańskiego. Jakkolwiek wgląd, który osiągneła w te starożytne nauki w połączeniu z jej życiowymi doświadczeniami zachodniej kobiety, pozwala jej przekazywać wiedzę w sposób dostępny dla zachodnich umysłów bez utraty znaczenia i bogactwa tych nauk.

Lama Tsultrim jest oficjalnie rozpoznaną emanacją XI-wiecznej dakini Maczik Labdron, będącej z kolei emanacją dakini Jeshe Tsogjal, parterki tantrycznej Guru Padmasambhawy.