Sabczu Rinpocze – Warszawa, 11-13 sierpnia 2017

sabczu

Polska sangha Beru Khjentse Rinpocze zaprasza na cykl nauk, których udzieli Sabczu Rinpocze – nauczyciel i mistrz medytacji szkoły karma kagju.

Program wizyty (11-13 sierpnia 2017):

Sabczu Rinpocze urodził się w Nepalu, w 1983 roku i został oficjalnie rozpoznany przez Tulku Urgjena Rinpocze oraz XIV Szamarpę, jako piąte wcielenie Sabczu Rinpocze. Formalna intronizacja odbyła się dwukrotnie, najpierw w Rumteku, a następnie w klasztorze Swayambhu. Otrzymał wiele inicjacji, czytanych przekazów i instrukcji od największych mistrzów naszych czasów: Tulku Urgjena Rinpocze, Dilgo Khjentse, Tengi Rinpocze, Penora Rinpocze, Sakja Trizina, Szamara Rinpocze i wielu innych.

Rok spędził praktykujac Chöd w Pharping. W wieku osiemnastu lat zaczął tradycyjne trzyletnie odosobnienie w Pharping, pod kierunkiem Maniły Szeraba Gjaltsena Rinpocze, jednego z najbardziej wykwalifikowanych mistrzów medytacji. Po zakończeniu odosobnienia zaczął podróżować i uczyć w Stanach Zjednoczonych oraz w innych krajach zachodnich.

Program wizyty (11-13 sierpnia 2017):

11.08 – inicjacja Wadżrasatwy (Dordże Sempa), Lung do praktyki oraz instrukcje do drugiej części Nyndro.
12.08 – Ciąg dalszy wyjaśnień do praktyki Dordże Sempa oraz sesje medytacyjne z Rinpoche, wykład „Koncepcja oczyszczenia w Wadżrajanie”, wyjaśnienia do Ofiarowania Mandali, które zostały udzielone w grudniu 2016 w KIBI podczas kursu z Karmapą.
13.08 – ciąg dalszy instrukcji do praktyki Mandali, wykład: „Koncepcja zasługi”, wspólne sesje medytacyjne z Rinpoche oraz inicjacja Zielonej Tary.

Życzeniem Rinpoche jest aby w przyszłym roku kontynuować wyjaśnienia do praktyki Zielonej Tary, opowiedzieć o jej znaczeniu w buddyzmie i udzielić praktycznych instrukcji do tekstu, który zostanie do tego czasu opracowany.

Więcej informacji na stronie organizatora »